Prosand MG1000|1000

Fırça Zımpara Makinesi

Mobilya, kapı, kapak imalatçıları, dekorasyon, iç mimarlık ve CNC router ile ahşap yüzey işleme yapan orta – küçük işletmeler tasarlanan ve geliştirilen PROSAND MG 1000 fırça zımpara makinası esnek fırça zımpara sistemiyle en zorlu ham ve astar zımparala yapılması gereken detaylı yüzeylerde dahi başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Ürün VideoÜrün Özellikleri


Standart Ekipmanlar ve Özellikleri

 • Antistatik fırçalardan oluşan; 4 ünite – 2 bölüm yapısı; 2 adet silindir fırça zımpara sistemi, 9 adet (2 sıra) disk fırça zımpara bulunmaktadır.

 • Silindir (tambur) ve disk üniteleri birbirlerinden bağımsız olarak açılıp kapatılabilir; dönüş hızları, birbirlerinden farklı olarak ayarlanabilir. Disk ünitelerinin osilasyonlu hareketi sayesinde ham, astarlı veya kaplama yüzeyde 0.1 mm derinlik hassasiyetiyle zımparalama işlemi yapılabilir.

 • Konveyör bandının hızı ve yüksekliği ünitelerden bağımsız olarak ayarlanabilir ve yükseklik kontrolü elektronik cetvel ile sağlanır. Ayrıca konveyör bandının özel yapısı ve baskı topları sayesinde küçük iş parçalarında da sorunsuz zımparalama olanağı sunmaktadır.

 • Kolay değiştirilebilen fırça zımparalar.

 • Tüm kontroller ve ayarlar dokunmatik ekran üzerinden yapılır.

 • Ayrıca makine giriş ve çıkış konveyörleri, makine besleme ve çıkısında kolaylık sağlamaktadır.

 • 0 mm – 60 mm arasında her kalınlığa 0,01 hassasiyetle ayarlanabilen ünite yapısı

 • Zımpara değiştirmeksizin ham, astarlı, kaplamalı ürünlerde ve yüzeylerde zımpara yapabilme imkânı.


 • Osilasyon Hareketli Disk Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı otomatik ayarlanabilen 2 ünite (1 bölüm) - 18 adet osilasyonlu disk fırçadan oluşur. Ünitede bulunan disk fırça zımparalar saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir. Disklerin osilasyon hareketi ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Silindir (Tambur) Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı otomatik ayarlanabilen 2 ünite (1 bölüm) 2 adet silindirden oluşur. Ünitede bulunan silindir fırça zımparalar saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir ve bu sayede ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Kolay Kontrol Sistemi

  PROSAND MG 1000 ’ de tüm ünitelerin hızları, konveyörün hızı ve yüksekliği kontrol paneli üzerinden yapılır tüm ünitelerin pozisyonlanması (fırça zımparaların iş parçasına ne kadar daldığı), zımparaların hızı ve konveyörün hızı ve yüksekliği kontrol paneli ve elektronik cetvel üzerinden yapılır. Ayrıca kolay kullanımlı kontrol paneli sayesinde farklı yüzeyleri ve derinlikleri başarıyla zımparalama işlemi yapılabilir.  Teknik Özellikler

  Responsive Layout

  MAKİNE BANT HIZI

  15m/dk

  Retina Graphics

  Kullanılabilen Zımpara Kum Aralığı

  P80-P400

  Powerful Performance

  Elektrik Tüketimi

  6,5 Kw/Sa

  Responsive Layout

  MINUMUM ÜRÜN UZUNLUĞU

  15 cm

  Retina Graphics

  MAKSİMUM ÜRÜN GENİŞLİĞİ

  100 cm

  Powerful Performance

  Min. - Max. Ürün Yüksekliği

  0mm - 60 mm

  Responsive Layout

  Ağırlık

  1400 kg
  Konveyörlü Ağırlık: 1500 kg

  Retina Graphics

  Ebatlar

  Uzunluk: 215 cm
  Genişlik: 160 cm
  Yükseklik: 190 cm
  Konveyörlü Uzunluk: 300 cm

  Powerful Performance

  Kullanım Alanları

  Mobilya zımpara makinası, Kapı zımpara makinası, Kapak zımpara makinası olarak ham ve astarlı parçalarda kullanılabilir.


  Ürünler