Sandcraft MG1425|Plus

Fırça Zımpara Makinesi

Mobilya, kapı, kapak imalatçıları, dekorasyon, iç mimarlık ve CNC router ile ahşap yüzey işleme yapan tüm işletmeler için tasarlanan ve geliştirilen SANDCRAFT MG 1425 Plus fırça zımpara makinası, akıllı zımparalama (Smart Sanding) ve esnek disk fırça zımpara sistemiyle en zorlu ham ve astar zımparala yapılması gereken detaylı yüzeylerde dahi başarılı sonuçlar elde etmektedir. Ayrıca fırça zımpara makinemize eklenen kenar zımpara makinesi sayesinde ahşap kenarların ham ve astarlı zımparalama işlemi kolaylıkla yapılır.

Ürün Video

Ürün Özellikleri


Standart Ekipmanlar ve Özellikleri

 • Akıllı Zımparalama (Smart Sanding) teknolojisi sayesinde fırça zımpara makinasında bulunan tüm hareketler (ünite yükseklikleri, hızları), ürün ölçüleri, yüzey üzerindeki CNC router derinlikleri (parça yüzeyine ne kadar daldığı) makineye kaydedilebilir bu sistem sayesinde farklı desen, derinlik veya tamamen farklı ölçülerdeki parçalarda tek bir dokunuşla zımparalama işlemine başlanır.

 • Silindir (tambur) ve disk üniteleri birbirlerinden bağımsız olarak açılıp kapatılabilir; dönüş hızları, yükseklikleri birbirlerinden farklı olarak ayarlanabilir. Silindir (tambur) ünitelerinin osilasyonlu, disk ünitelerinin eksantrik hareketi sayesinde ham, astarlı veya kaplama yüzeyde 0.1 mm derinlik hassasiyetiyle zımparalama işlemi yapılabilir.

 • Konveyör bandının hızı ünitelerden bağımsız olarak ayarlanabilir ve konveyör bandın özel yapısı ve baskı topları sayesinde küçük iş parçalarında da sorunsuz zımparalama olanağı sunmaktadır.

 • Kolay değiştirilebilen fırça zımparalar.

 • Tüm kontroller ve ayarlar dokunmatik ekran üzerinden yapılır.

 • Ayrıca makine giriş ve çıkış konveyörleri, makine besleme ve çıkısında kolaylık sağlamaktadır.

 • 0 mm – 80 mm arasında her kalınlığa 0,01 hassasiyetle ayarlanabilen ünite yapısı

 • Zımpara değiştirmeksizin ham, astarlı, kaplamalı ürünlerde ve yüzeylerde zımpara yapabilme imkânı.

 • Kenar zımpara makinası sayesinde zımpara değiştirmeksizin ham, astarlı, kaplamalı kenarlarda zımpara yapabilme imkânı.


 • Eksantrik Hareketli Disk Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı ve yüksekliği otomatik olarak bağımsız şekilde ayarlanabilen 3 ünite (1 bölüm) - 16 adet eksantrik hareketli disk fırçadan oluşur. Ünitede bulunan disk fırça zımparalar saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir. Disk fırça zımparaların eksantrik hareketi ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Osilasyon Hareketli Silindir (Tambur) Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı ve yüksekliği otomatik olarak bağımsız şekilde ayarlanabilen 2 ünite (1 bölüm) 2 adet silindirden oluşur. Ünitede bulunan silindir fırça zımparalar osilasyon hareketiyle birlikte saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir ve bu sayede ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Kenar Zımpara Makinesi

  SANDCRAFT MG 1425 PLUS da rakiplerinden farklı olarak manuel olarak kontrolü genişlik ayarı yapılabilen kenar zımpara makinası bulunmaktadır. İş parçalarının sadece yüzeyi değil kenarları da zımparalanarak üreticilere zaman ve üretim maliyeti açısından avantajlar kazandırmaktadır.


  Akıllı Zımparalama (Smart Sanding) Teknolojisi

  Akıllı Zımparalama (Smart Sanding) teknolojisi sayesinde fırça zımpara makinasında bulunan tüm hareketler (ünite yükseklikleri, hızları), ürün ölçüleri, yüzey üzerindeki CNC router derinlikleri (parça yüzeyine ne kadar daldığı) makineye kaydedilebilir bu sistem sayesinde farklı desen, derinlik veya tamamen farklı ölçülerdeki parçalarda tek bir dokunuşla zımparalama işlemine başlanır.  Teknik Özellikler

  Responsive Layout

  MAKİNE BANT HIZI

  20m/dk

  Retina Graphics

  Kullanılabilen Zımpara Kum Aralığı

  P80-P400

  Powerful Performance

  Elektrik Tüketimi

  12 Kw/Sa

  Responsive Layout

  MINUMUM ÜRÜN UZUNLUĞU

  15 cm

  Retina Graphics

  MAKSİMUM ÜRÜN GENİŞLİĞİ

  135 cm

  Powerful Performance

  Min. - Max. Ürün Yüksekliği

  0mm - 80 mm

  Responsive Layout

  Ağırlık

  2500 kg
  Konveyörlü Ağırlık: 2650 kg

  Retina Graphics

  Ebatlar

  Uzunluk: 310 cm
  Genişlik: 230 cm
  Yükseklik: 215 cm
  Konveyörlü Uzunluk: 410 cm

  Powerful Performance

  Kullanım Alanları

  Mobilya zımpara makinası, Kapı zımpara makinası, Kapak zımpara makinası olarak ham ve astarlı parçalarda kullanılabilir.


  Ürünler