fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi
fırçazımparamakinesi

Supersand XL Plus


Fırça Zımpara Makinesi

SUPERSAND XL PLUS fırça zımpara makinesi tüm muadil fırça zımpara makinelerinden farklı olarak kenar zımpara ünitesiyle birlikte toplam 8 üniteden oluşmaktadır. Mobilya, kapı, kapak imalatçıları, dekorasyon, iç mimarlık ve CNC router ile ahşap yüzey işleme yapan tüm işletmeler için tasarlanan ve geliştirilen SUPERSAND XL PLUS fırça zımpara makinası, akıllı zımparalama (Smart Sanding) ve esnek çift taraflı fırça zımpara sistemiyle en zorlu ham ve astar zımparala yapılması gereken detaylı yüzeylerde dahi başarılı sonuçlar elde etmektedir. Ayrıca fırça zımpara makinemize eklenen kenar zımpara makinesi sayesinde ahşap kenarların ham ve astarlı zımparalama işlemi kolaylıkla yapılır.

Ürün Video


Ürün Özellikleri


Standart Ekipmanlar ve Özellikleri

 • Akıllı Zımparalama (Smart Sanding) teknolojisi sayesinde fırça zımpara makinasında bulunan tüm hareketler (ünite yükseklikleri, hızları), ürün ölçüleri, yüzey üzerindeki CNC router derinlikleri (parça yüzeyine ne kadar daldığı) makineye kaydedilebilir bu sistem sayesinde farklı desen, derinlik veya tamamen farklı ölçülerdeki parçalarda tek bir dokunuşla zımparalama işlemine başlanır.

 • Silindir (tambur), disk ünitesi ve cross üniteleri birbirlerinden bağımsız olarak açılıp kapatılabilir; dönüş hızları, yükseklikleri birbirlerinden farklı olarak ayarlanabilir. Tüm ünitelerin osilasyon hareketleri açılıp kapatılabilir ve hızları bağımsız olarak ayarlanabilir.

 • Konveyör bandının hızı ve yüksekliği ünitelerden bağımsız olarak ayarlanabilir ve konveyör bandın özel yapısı ve baskı silindirleri sayesinde küçük iş parçalarında da sorunsuz zımparalama olanağı sunmaktadır. Vakumlu konveyör band sistemi ise opsiyonel olarak müşteri talebi doğrultusunda fırça zımpara makinamızda sunulmaktadır.

 • Çift yönlü, kolay değiştirilebilen fırça zımparalar.

 • Tüm kontroller ve ayarlar dokunmatik ekran üzerinden yapılır.

 • 0 mm – 100 mm arasında her kalınlığa 0,01 hassasiyetle ayarlanabilen ünite yapısı

 • Zımpara değiştirmeksizin ham, astarlı, kaplamalı ürünlerde ve yüzeylerde zımpara yapabilme imkânı.

 • Kenar zımpara makinası sayesinde zımpara değiştirmeksizin ham, astarlı, kaplamalı kenarlarda zımpara yapabilme imkânı. Otomatik kenar zımpara sistemi ise opsiyonel olarak müşteri talebi doğrultusunda fırça zımpara makinemizde sunulmaktadır. • Osilasyon Hareketli Silindir (Tambur) Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı ve yüksekliği otomatik olarak bağımsız şekilde ayarlanabilen 2 ünite (1 bölüm) 2 adet silindirden oluşur. Ünitede bulunan silindir fırça zımparalar osilasyon hareketiyle birlikte saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir ve bu sayede ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Silindir zımparaların çift yöne dönebilme özelliği sayesinde fırça zımpara makinemizde farklı kum zımpara kullanılmaktadır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Osilasyon Hareketli Disk Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı ve yüksekliği otomatik olarak bağımsız şekilde ayarlanabilen 3 ünite (1 bölüm) - 16 adet osilasyon hareketli disk fırçadan oluşur. Ünitede bulunan disk fırça zımparalar saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir. Disk fırça zımparaların osilasyon hareketi ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Disk zımparaların çift yöne dönebilme özelliği sayesinde fırça zımpara makinemizde farklı kum zımpara kullanılmaktadır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Osilasyon Hareketli Cross Fırça Zımpara Sistemi

  Bu ünite hızı ve yüksekliği otomatik olarak bağımsız şekilde ayarlanabilen 2 ünite (1 bölüm) 9 adet silindirden oluşur. Ünitede bulunan cross fırça zımparalar osilasyon hareketiyle birlikte saat yönü ve saat yönü tersine hareket etmektedir ve bu sayede ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında veya kaplamalı yüzeylerin zımparasında son derece başarılıdır. Cross zımparaların çift yöne dönebilme özelliği sayesinde fırça zımpara makinemizde farklı kum zımpara kullanılmaktadır. Kolayca değiştirilen fırça zımparalar operatöre kolaylık sağlar.


  Kenar Zımpara Makinesi

  SUPERSAND XL PLUS da rakiplerinden farklı olarak manuel olarak kontrolü genişlik ayarı yapılabilen kenar zımpara makinası bulunmaktadır. İş parçalarının sadece yüzeyi değil kenarları da zımparalanarak üreticilere zaman ve üretim maliyeti açısından avantajlar kazandırmaktadır.


  Akıllı Zımparalama (Smart Sandıng) Teknolojisi – Dokunmatik Kontrol Panel

  Akıllı Zımparalama (Smart Sanding) teknolojisi sayesinde fırça zımpara makinasında bulunan tüm hareketler (ünite yükseklikleri, hızları), ürün ölçüleri, yüzey üzerindeki CNC router derinlikleri (parça yüzeyine ne kadar daldığı) makineye dokunmatik kontrol paneli üzerinden kaydedilebilir bu sistem sayesinde farklı desen, derinlik veya tamamen farklı ölçülerdeki parçalarda tek bir dokunuşla zımparalama işlemine başlanır.  Opsiyonel Donanımlar


  Giriş Ve Çıkış Konveyörleri

  Fırça zımpara makinemizin özel tasarımından dolayı hâlihazırda giriş ve çıkış bölümlerinden kolaylıkla parça yükleme ve boşaltma yapılabilmektedir ancak müşteri talebi doğrultusunda rulolu konveyör masalar opsiyonel olarak sunulmaktadır.


  Vakumlu Konveyör Bandı

  Vakumlu Konveyör Tablası, zımparalanacak parçaların bantta kaymadan sabit kalmasını sağlar. Küçük iş parçalarının zımpara fırçaları tarafından hareket etmemesi ve doğru zımparalanabilmesi için vakum sistemini kullanarak en iyi sonucu elde etmekteyiz.


  Otomatik Kenar Zımpara Ünitesi

  Türkiye’de bir ilk olan ve müşterilerimizin talebi doğrultusunda manuel kenar zımpara ünitesinin genişlik ayarı dokunmatik kontrol paneli üzerinden ayarlanabilir, sisteme kaydı yapılabilir ve genişliği değişken ölçülerde otomatik olarak genişlik ayar kontrolü yapılabilir.
  Teknik Özellikler

  Responsive Layout

  MAKİNE BANT HIZI

  20m/dk

  Retina Graphics

  Kullanılabilen Zımpara Kum Aralığı

  P80-P600

  Powerful Performance

  Elektrik Tüketimi

  13,5 Kw/Sa

  Responsive Layout

  MINUMUM ÜRÜN UZUNLUĞU

  15 cm

  Retina Graphics

  MAKSİMUM ÜRÜN GENİŞLİĞİ

  130 cm

  Powerful Performance

  Min. - Max. Ürün Yüksekliği

  0mm - 100 mm

  Responsive Layout

  Ağırlık

  3500 kg

  Retina Graphics

  Ebatlar

  Uzunluk: 415 cm
  Genişlik: 225 cm
  Yükseklik: 200 cm

  Powerful Performance

  Kullanım Alanları

  Mobilya zımpara makinası, Kapı zımpara makinası, Kapak zımpara makinası olarak ham ve astarlı parçalarda kullanılabilir.


  Ürünler

  Fırça Zımpara Makineleri
  Mısırlı Group

  Fırça Zımpara Makineleri

  Kalibre Zımpara Makineleri
  Mısırlı Group

  Kalibre Zımpara Makineleri