KonveyörVe|Transfer|Sistemleri

Geçmişten günümüze kadar makineleşme ve otomasyon sürecini daha fazla eden mobilya, kapı, kapak, orman ürünleri, ağaç sanayi sektörleri koşullar gereği her geçen gün insan gücünü en aza indirmeye çalışmaktadır. Bu sebeple işletmeler için birçok türde proje ve makine imalatı yapılmakta ve bununla birlikte işletmeler içinde üretimi akışını sağlayan, aktaran, taşıyan, kaldıran sistemlere ihtiyaçlarda günden güne artmaktadır. Bu sistemler ise konveyör ve transfer sistemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu anlamda Mısırlı Group olarak konveyör sistemlerinde işletmelere özel projeler sunabilmekte ve optimum sonuçlar elde etmektedir. Ayrıca konveyör sistemlerine entegre olarak transfer sistemleri projeleriyle de işletmelere büyük kolaylıklar sağlamaktadır, özellikle mobilya imalat ve üretim hattı konularında uzmanlaşmıştır.

Ürün Özellikleri


Konveyör ve Transfer Sistemleri aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.

Konveyör Sistemleri

Transfer Sistemleri

Hidrolik LiftlerKonveyör Sistemleri

Konveyör sistemleri, işletme içerinde yükü belirli bir konumda barındırmak veya belirli bir konuma taşımak için kullanılan sistemlerdir. Konveyör sistemleri 2 ana başlıkta incelenebilir.

Bantlı Konveyörler

Rulolu KonveyörlerBantlı Konveyörler

Bantlı konveyörler işletmelerin üretim süreçlerine bağlı olarak farklı şekillerde dizayn edilebilir. Taşınacak ürünün yapısı ve türüne göre değişik özellikte bantlar kullanılarak konveyör hatlarının tasarımı kolaylıkla yapılabilir.


Rulolu Konveyörler

Konveyör ve transfer sistemlerinin en temel ve önemli parçalarından biridir. Ürünlerin belirli bir yerde konumlandırılması, taşınması için kullanılan rulolu konveyörler üzerinde ürünün taşınması için insan gücüne veya motor gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışma prensipleri açısından tahrikli konveyörler veya tahriksiz konveyörler olmak üzere 2 ana gruba ayrılmaktadır.

Stoper

Rulolu konveyörlerin başında ve (veya) sonunda bulunda bulunan konveyör üzerindeki yükün düşmesini veya transfer olmasını engelleyen mekanik parçalardır.Rulolu Konveyörler Teknik Özellikleri

Responsive Layout

Rulo Boru

Ø60*2*600 mm Çelik

Retina Graphics

Rulo Mil

Ø15*640 mm Çelik

Powerful Performance

Rulo Renk
Kaplama Türü

Galvaniz (Çinko) Kaplama, Müşteri talebi

Responsive Layout

Rulo Sayısı

5 Adet/1 metreTRANSFER ARABALARI

Rulolu konveyörler veya işletme içerisinde üretim akışını sağlamak, hızlandırmak ve rahatlatmak için tasarlanmış rulolu arabalardır belirli bir hat üzerinde ray sistemiyle veya tekerleklerle üretim içerinde manuel hareketle birlilkte serbest dolaşım sağlarlar.

Rulolu Tranfer Arabası

İşletme içerisinde malzemenin konveyör hatları arasında veya makineler arasında raylar üzerinde geçişini sağlayan manuel hareket ile hareket ettirilen arabalara Rulolu Transfer Arabaları denilmektedir. Konveyör ve Transfer Sistemlerinin rulolu konveyörlerden sonra en önemli temel sistemlerinden biridir.

Rulolu Döner Transfer Arabası

İşletme içerisinde malzemenin konveyör hatları arasında veya makineler arasında raylar üzerinde geçişini sağlayan ve kendi etrafında 360 derece dönen, manuel hareket ile hareket ettirilen arabalara Rulolu Döner Transfer Arabaları denilmektedir.

Rulolu Döner Serbest Transfer Arabası

İşletme içerisinde malzemenin konveyör hatları arasında veya makineler arasında tekerlekler üzerinde geçişini sağlayan ve kendi etrafında 360 derece dönen, manuel hareket ile hareket ettirilen arabalara Rulolu Döner Serbest Transfer Arabaları denilmektedir.KENAR BANTLAMA MAKİNESİ OTOMATİK HİDROLİK YÜKLEME BOŞALTMA ASANSÖRLERİ

Kenar bantlama makinalarının giriş ve (veya) çıkış üniteleri olarak kullanılan fotoselli otomatik hidrolik yükleme ve boşaltma asansörleridir. Fotoselli sistemi sayesinde üzerinde bulunan yükün alındığında yük kalınlığı kadar yükselir veya üzerine yük konulduğunda yük kalınlığı kadar alçalmaktadır. Sabit, ray üzerinde giden tekerlekli, 90 derece veya 360 derece dönebilen seçenekleri mevcuttur. Ayrıca sadece kenar bantlama makinaları için değil üretimde bulunan diğer makinelere uyarlanmakta ve projeler çıkarılmaktadır.KENAR BANTLAMA MAKİNESİ OTOMATİK HİDROLİK YÜKLEME BOŞALTMA ASANSÖRLERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Responsive Layout

Tabla Ölçüleri

700* 2400 mm

Retina Graphics

Kapasite

1000 kg

Powerful Performance

Çalışma Türü

Otomatik Fotoselli

Responsive Layout

Platform Tipi

Rulolu / Düz / Forklift BoşlukluCNC ROUTER – PANEL EBATLAMA MAKİNESİ YÜKLEME BOŞALTMA ASANSÖRLERİ

Panel ebatlama makinası yükleme boşaltma asansörleri panel halde bulunan malzemeyi veya Cnc Router makinaları için genellikle bantlı olarak üretimi yapılan ağır yüke dayanıklı hidrolik yükleme boşaltma asansörleridir. Ayrıca diğer makineler içinde projelendirilebilmektedirler.CNC ROUTER – PANEL EBATLAMA MAKİNESİ YÜKLEME BOŞALTMA ASANSÖRLERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Responsive Layout

Tabla Ölçüleri

2000*3000 mm

Retina Graphics

Kapasite

5000 kg

Powerful Performance

Çalışma Türü

Fotoselli - Ayak Pedallı

Responsive Layout

Çalışma Yüksekliği

500 – 1000 mm


Ürünler